jak organizujemy szkolenie

Jako Szkoła Pływania czujemy dużą odpowiedzialność za zaufanie jakim Państwo nas obdarzają i na każdym etapie staramy się być przygotowani i zaangażowani.

Szkolenie proponujemy rozpocząć od lekcji indywidualnej “testowej”. Instruktor z naszego zespołu oceni “wewnętrznie” Państwa lub Państwa podopiecznych poziom pływacki. Na tej podstawie oraz na podstawie wieku zaproponujemy szkolenie w możliwych grupach, które będę dopasowane z największą starannością.

Podczas lekcji testowej każdy z naszych uczestników otrzymuje unikalny czepek ProSwimming. Pomagamy dobrać właściwe okularki i zaczynamy 🙂

W toku szkolenia zdarza się, że poziom uczestników zaczyna się różnic. Nic nie szkodzi, cały czas obserwujemy postępy i w przypadku różnic w poziomie proponujemy alternatywne terminy. Jest to bardzo istotne dla efektywności szkolenia.

Pierwsze lekcje proponujemy rozpocząć od wody płytkiej ciepłej. Są to warunki idealne na początek szkolenia: nie mam problemów termicznych oraz lęku przed wodą. Z biegiem czasu uczestnik nabiera pewności siebie. W dalszym ciągu obserwujemy postępy i w odpowiednim momencie, proponujemy zmiany na basen sportowy (woda głęboka).

Nasz grupki są kameralne, maksymalnie do 5 osób ale w przypadku najmłodszych poczatkujących, 4 letnich uczestników,  często proponujemy ograniczenie nawet od 3 osób 🙂 Zajęcia prowadzimy z rezerwacją torów codziennie w godzinach 16.30-21.00. Optymalne jest uczestnictwo w dwóch blokach w tygodniu. Ilość grup w tygodniu sprawia, że raczej nie mamy problemu z dopasowaniem terminu dla naszych uczestników. Zajęcia głównie prowadzimy w blokach 30 minutowych (istnieje możliwość wydłużenia zajęć bez rezerwacji toru). Zajęcia dla rodzin staramy się organizować w jednoczesnym czasie.

W naszej szkole istnieje nielimitowana możliwość odrabiania zajęć pływackich w semestrze.

Dbamy o naszą kadrą. Współpracujemy tylko z wybranymi instruktorami, którzy mają pasję. Stawiamy na stałą współpracę. Instruktorów wspieramy merytorycznie oraz organizacyjnie na każdym etapie szkolenia.

Metodyka szkolenia oparta jest na wiedzy z literatury fachowej, własnym doświadczeniu instruktorów oraz z wykorzystaniem nowoczesnych, alternatywnych metod tak jak np. Total Immesrion. Dla grup średniozaawansowanych i zaawansowanych wykorzystujemy analizę pod i nad wodną. Zajęcia dla grup początkujących prowadzimy z wody.

Sprzęt sportowy (czepek, okularki, kostium) odrywa również ważną rolę. Pomagamy dobrać sprzęt ale i również współpracujemy ze sklepami sportowymi, żeby zapewnić łatwy dostęp do polecanego sprzętu oraz zapewnić zniżki naszym klientom.

Tak przygotowane szkolenie, daje nam pewność, że większość naszych uczestników powyżej 8 roku życia oaz systematycznym uczestnictwie w półtorarocznym szkoleniu, ma opanowane pływanie czterema stylami, skoki na głowę oraz nawroty koziołkowe w stopniu elementarnym.

Zespół ProSwimming